Menu

Procedurer

Hvordan er procedurerne mht. til:

 

Holdkort

Alle hold fra og med 8-mands og opefter skal udfylde holdkort senest 1 time inden kampens begyndelse. Ved manglende holdkort kan opkræves en bøde på op til 1000 kr./holdkort.  

Træner/holdleder skal have en adgang for at kunne lave holdkort. Denne søges via DBU Sjællands kontaktperson (med oplysninger om navn, adresse, telefonnr., fødselsdato)

 

Indtelefonering af resultater.

Alle hold fra og med 8-mands bold og opefter skal indtelefonere kampens resultat senest 1 time efter kampen er spillet. Dette kan enten gøres på telefon 70100550 eller via app på smartphones. DETTE GÆLDER OGSÅ FOR DE HOLD DER IKKE SPILLER MED RESULTATER, DVS. RESULTATERNE KAN IKKE SES PÅ SBU´S HJEMMESIDE. 

Ved manglende resultatindtastning opkræves en bøde på 100 kr/kamp

 

Flytning af kampe

Gældende for alle dommerpåsatte kampe: SKAL flyttes minimum 14 dage før oprindelig kampansættelse. Flyttes en kamp mindre end 14 dage før, opkræves et gebyr på 200 kr. og ved mindre en 3 dage før yderligere 100 kr.

Ønsker man en kamp flyttet kontaktes modstanderen og I finder en ny kampdag. I denne forbindelse bedes I checke, at der er en ledig kampbane. Dernæst skriver I en mail til klubbens banefordeler samt DBU Sjælland kontaktperson. I bedes skrive kampnummer samt hvornår kampen flyttes til og hvem fra modstanderklubben det er aftalt med.

Hvis et modstanderhold ønsker at flytte en kamp, beder I modstanderklubben ligge den i kluboffice og skriver derefter en mail til DBU Sjælland kontaktpersonen at kampen (inkl. Oplysninger om kampnr. Samt spilledato/tid) kan godkendes.

 

Diverse bøder/gebyrer

Udeblivelse fra kampe: 800 kr.- 500 kr. (Alt afhængig af hvilken årgang)

Udebliver man fra en dommerpåsat kamp vil der yderligere blive opkrævet dommerhonorar + kørsel.

Ved 3. udeblivelse trækker DBU Sjælland automatisk holdet, hvilket medfører en yderligere bøde på 500 kr.

Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt
U13 Drenge 8-mands M (05) Efterår • Pulje 1
Herfølge Stadion 24-09-2017 Kl. 11.00
Herfølge BK
-
'56
Vallensbæk IF
Kampe
September 2017
21.
torsdag
18.00
Vallensbæk IF
livescore
6 - 1
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Vallensbæk Idrætscenter
Himmelev-Veddelev BK
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Farum BK (1)
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (04) Efterår • Pulje 3
Farum Park
Vallensbæk IF
Farum Park
23.
lørdag
10.00
Vallensbæk IF
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Taastrup FC
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Vallensbæk IF (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 19
Vallensbæk Idrætscenter
Taastrup FC (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Taastrup FC (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 21
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (3)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Brøndbyernes IF (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Vallensbæk IF (2)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 3
Vallensbæk Idrætscenter
BK Friheden
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Vallensbæk IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 23. september • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
KFUM BK, Roskilde
Himmelev Idrætspark
23.
lørdag
10.00
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 11
Greve Idræts Center
Greve Fodbold (1)
Greve Idræts Center
23.
lørdag
10.00
FHF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) begynder - 23. september • Pulje 5
Ramsøhallen
Vallensbæk IF
Ramsøhallen
23.
lørdag
10.18
Lyngby Boldklub 1921 (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 20
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.18
BK Friheden (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 22
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (4)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.18
Fløng-Hedehusene Idræt
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 4
Brøndby Stadion
Vallensbæk IF
Brøndby Stadion
23.
lørdag
10.36
BK Vest, Rødovre
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 19
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.36
Karlslunde IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 3
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.36
Taastrup FC
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 23. september • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
Vallensbæk IF
Himmelev Idrætspark
23.
lørdag
10.36
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 6
NyBolig Park
Torslunde-Ishøj IF
NyBolig Park
23.
lørdag
10.36
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 11
Greve Idræts Center
Vallensbæk IF
Greve Idræts Center
23.
lørdag
10.54
Vallensbæk IF (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 21
Vallensbæk Idrætscenter
Karlslunde IF
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.54
Vallensbæk IF (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Solrød FC
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.54
Vallensbæk IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) begynder - 23. september • Pulje 5
Ramsøhallen
Karlslunde IF
Ramsøhallen
23.
lørdag
11.12
Vallensbæk IF (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 20
Vallensbæk Idrætscenter
Rosenhøj BK
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.12
Vallensbæk IF (4)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 22
Vallensbæk Idrætscenter
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.12
Solrød FC (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 6
NyBolig Park
Vallensbæk IF
NyBolig Park
23.
lørdag
11.12
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 4
Brøndby Stadion
Brøndbyernes IF (2)
Brøndby Stadion
23.
lørdag
11.30
Vallensbæk IF (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 19
Vallensbæk Idrætscenter
IF Bytoften (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.30
Vallensbæk IF (2)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 3
Vallensbæk Idrætscenter
Brøndbyernes IF (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.30
Vallensbæk IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 23. september • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
Svogerslev BK
Himmelev Idrætspark
23.
lørdag
11.30
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 11
Greve Idræts Center
BK Avarta (1)
Greve Idræts Center
23.
lørdag
11.48
BK Friheden (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 21
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (3)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.48
Greve Fodbold
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.48
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 6
NyBolig Park
KFUM BK, Roskilde (1)
NyBolig Park
23.
lørdag
11.48
Tune IF (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) begynder - 23. september • Pulje 5
Ramsøhallen
Vallensbæk IF
Ramsøhallen
23.
lørdag
12.06
Lyngby Boldklub 1921 (4)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 19
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.06
Vallensbæk IF (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 20
Vallensbæk Idrætscenter
Taastrup FC (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.06
Vallensbæk IF (4)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 22
Vallensbæk Idrætscenter
Taastrup FC (4)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.06
AIK 65 Strøby Fodbold
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 3
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.06
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 23. september • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
Vallensbæk IF
Himmelev Idrætspark
23.
lørdag
12.06
Brøndbyernes IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 11
Greve Idræts Center
Vallensbæk IF
Greve Idræts Center
23.
lørdag
12.06
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 4
Brøndby Stadion
Ballerup BK
Brøndby Stadion
23.
lørdag
12.24
Taastrup FC (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 6
NyBolig Park
Vallensbæk IF
NyBolig Park
23.
lørdag
12.42
IF Bytoften (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 20
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.42
Vallensbæk IF (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 21
Vallensbæk Idrætscenter
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.42
Glostrup
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 22
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (4)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.42
Vallensbæk IF (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
KFUM BK, Roskilde
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.42
Vallensbæk IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) begynder - 23. september • Pulje 5
Ramsøhallen
Gadstrup IF
Ramsøhallen
23.
lørdag
12.42
AB (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 4
Brøndby Stadion
Vallensbæk IF
Brøndby Stadion
23.
lørdag
13.30
FKO Nykøbing
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (01) Efterår • Pulje 1
Vig Idrætscenter
Vallensbæk IF
Vig Idrætscenter
23.
lørdag
13.30
Vallensbæk IF
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (03) Efterår • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Farum BK
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
13.30
Brøndbyernes IF
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 2
Brøndby Stadion
Vallensbæk IF
Brøndby Stadion
23.
lørdag
16.00
AB
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 2
Akademisk Boldklub
Vallensbæk IF
Akademisk Boldklub
24.
søndag
10.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 3
Himmelev Idrætspark
Vallensbæk IF (1)
Himmelev Idrætspark
24.
søndag
11.00
Team Vest (VIF/HIC)
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 1
Vallensbæk Idrætscenter
Melby-Liseleje IF
Vallensbæk Idrætscenter
24.
søndag
11.00
Herfølge BK
livescore
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands M (05) Efterår • Pulje 1
Herfølge Stadion
Vallensbæk IF
Herfølge Stadion
24.
søndag
13.00
Vallensbæk IF
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 1 Efterår (99-00) • P1
Vallensbæk Idrætscenter kunst
B 1903
Vallensbæk Idrætscenter kunst

Seneste nyheder

  • Klubben
    Støt din klub, hver gang du tanker os OK
  • Drenge
    God Fairplay-stil
  • Klubben
    Holdkort - Husk det nu
  • Drenge
    U12-2 - Herfølge Cup 2017
  • Drenge
    U12-1 - Herfølge Cup 2017
  • Drenge
    Årgang 2013 - Opstart