Menu
Klubben 30. november kl. 07:44
Vinterpleje af kunstbaner Vinterpleje af kunstbaner
Drenge
U15 Hold 2 til Limone Cup i Italien
Drenge
U11 til Holbæk Cup
Drenge
Rosenhøj Cup

Bold

DBU

Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt
Kampe
December 2016
10.
lørdag
09.45
Hvidovre IF
Herrer
U11
U11 Drenge A (06) 8M VinterBOLD • Pulje 5
Avedøre Stadion Kunstgræs
Vallensbæk IF
Avedøre Stadion Kunstgræs
10.
lørdag
13.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U13
U13 Drenge A Futsal (04) • Pulje 3
Strøby-hallen
Vallensbæk IF
Strøby-hallen
10.
lørdag
13.24
Vallensbæk IF
Herrer
U13
U13 Drenge A Futsal (04) • Pulje 3
Strøby-hallen
Karlslunde IF
Strøby-hallen
10.
lørdag
14.00
Lynge-Broby IF
Herrer
U13
U13 Drenge A Futsal (04) • Pulje 3
Strøby-hallen
Vallensbæk IF
Strøby-hallen
10.
lørdag
14.24
Vallensbæk IF
Herrer
U13
U13 Drenge A Futsal (04) • Pulje 3
Strøby-hallen
Præstø IF
Strøby-hallen
10.
lørdag
17.24
Frederiksværk Fodbold Klub (2)
Kvinder
U16
U16 Piger Futsal B (01-02) • Pulje 2
Fløng Hallen
Vallensbæk IF
Fløng Hallen
10.
lørdag
17.48
Vallensbæk IF
Kvinder
U16
U16 Piger Futsal B (01-02) • Pulje 2
Fløng Hallen
Virum-Sorgenfri BK
Fløng Hallen
10.
lørdag
18.12
Bagsværd BK (1)
Kvinder
U16
U16 Piger Futsal B (01-02) • Pulje 2
Fløng Hallen
Vallensbæk IF
Fløng Hallen
10.
lørdag
18.36
Vallensbæk IF
Kvinder
U16
U16 Piger Futsal B (01-02) • Pulje 2
Fløng Hallen
Herstedøster IC
Fløng Hallen
11.
søndag
09.10
Vallensbæk IF (1)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 2
Fløng Hallen
Taastrup FC (2)
Fløng Hallen
11.
søndag
09.20
Vallensbæk IF (2)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 1
Fløng Hallen
Taastrup FC (3)
Fløng Hallen
11.
søndag
09.30
Orient GI (1)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 2
Fløng Hallen
Vallensbæk IF (1)
Fløng Hallen
11.
søndag
09.40
SB 50 Ishøj (1)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 1
Fløng Hallen
Vallensbæk IF (2)
Fløng Hallen
11.
søndag
09.50
SB 50 Ishøj (2)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 2
Fløng Hallen
Vallensbæk IF (1)
Fløng Hallen
11.
søndag
10.00
Vallensbæk IF (2)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 1
Fløng Hallen
Holbæk B&I (3)
Fløng Hallen
11.
søndag
10.20
Orient GI (2)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 1
Fløng Hallen
Vallensbæk IF (2)
Fløng Hallen
11.
søndag
10.20
Vallensbæk IF (1)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 2
Fløng Hallen
Holbæk B&I (2)
Fløng Hallen
11.
søndag
11.00
Vallensbæk IF (3)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 4
Fløng Hallen
Karlslunde IF
Fløng Hallen
11.
søndag
11.20
Glostrup
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 4
Fløng Hallen
Vallensbæk IF (3)
Fløng Hallen
11.
søndag
11.30
Vallensbæk IF
Herrer
U15
U15 Drenge 1-2 (02) VinterBOLD • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Tingsted
Vallensbæk Idrætscenter
11.
søndag
11.40
Vallensbæk IF (3)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 4
Fløng Hallen
RB 1906 (1)
Fløng Hallen
11.
søndag
12.00
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 4
Fløng Hallen
Vallensbæk IF (3)
Fløng Hallen
11.
søndag
12.20
Borup IF (1)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 2
Fløng Hallen
Vallensbæk IF (2)
Fløng Hallen
11.
søndag
12.30
Rishøj Boldklub
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 1
Fløng Hallen
Vallensbæk IF (1)
Fløng Hallen
11.
søndag
12.50
Vallensbæk IF (2)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 2
Fløng Hallen
Orient GI (2)
Fløng Hallen
11.
søndag
13.00
Vallensbæk IF (1)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 1
Fløng Hallen
Borup IF (2)
Fløng Hallen
11.
søndag
13.20
Næstved I.F.
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 2
Fløng Hallen
Vallensbæk IF (2)
Fløng Hallen
11.
søndag
13.30
Vallensbæk IF (1)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 1
Fløng Hallen
Taastrup FC (1)
Fløng Hallen
11.
søndag
13.50
Sengeløse GI
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 1
Fløng Hallen
Vallensbæk IF (1)
Fløng Hallen
11.
søndag
13.50
Vallensbæk IF (2)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 2
Fløng Hallen
Taastrup FC (2)
Fløng Hallen
11.
søndag
14.00
Greve Fodbold (2)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 3
Fløng Hallen
Vallensbæk IF (3)
Fløng Hallen
11.
søndag
14.00
Orient GI (4)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 4
Fløng Hallen
Vallensbæk IF (4)
Fløng Hallen
11.
søndag
14.30
Vallensbæk IF (3)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 3
Fløng Hallen
Taastrup FC (3)
Fløng Hallen
11.
søndag
14.30
Vallensbæk IF (4)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 4
Fløng Hallen
Greve Fodbold (1)
Fløng Hallen
11.
søndag
15.00
Orient GI (1)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 3
Fløng Hallen
Vallensbæk IF (3)
Fløng Hallen
11.
søndag
15.00
Gadstrup IF
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 4
Fløng Hallen
Vallensbæk IF (4)
Fløng Hallen
11.
søndag
15.30
Vallensbæk IF (4)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Fløng 11/12-16 • Pulje 4
Fløng Hallen
Orient GI (3)
Fløng Hallen
16.
fredag
18.00
FB
Herrer
U14
U14 Drenge 3-4 (03) VinterBOLD • Pulje 7
Kunst, Jens Jessens Vej
Vallensbæk IF
Kunst, Jens Jessens Vej
17.
lørdag
09.00
Vallensbæk IF
Herrer
U11
U11 Drenge A (06) 8M VinterBOLD • Pulje 5
Vallensbæk Idrætscenter
AIK 65 Strøby Fodbold
Vallensbæk Idrætscenter
17.
lørdag
13.00
Vallensbæk IF
Kvinder
Senior
Kvindesenior Håndboldmål • Pulje 3
Fløng Hallen
Hvalsø IF (1)
Fløng Hallen
17.
lørdag
13.36
Vipperød BK (2)
Kvinder
Senior
Kvindesenior Håndboldmål • Pulje 3
Fløng Hallen
Vallensbæk IF
Fløng Hallen
17.
lørdag
14.12
Vallensbæk IF
Kvinder
Senior
Kvindesenior Håndboldmål • Pulje 3
Fløng Hallen
Sundby Bk.
Fløng Hallen
17.
lørdag
14.48
Albertslund BS 72
Kvinder
Senior
Kvindesenior Håndboldmål • Pulje 3
Fløng Hallen
Vallensbæk IF
Fløng Hallen