Menu

Hold 1

 

                                                                        Velkommen til Team Vest.

                

                                                                             Vores træningstider er:

                                                                  Mandag 17:00 - 18:30 - Ny kunst

                                                                  Tirsdag 18:00 - 20:00 - Gl. Kunst

                                                                  Torsdag 18:00 - 20:00 - Gl. Kunst

Piger 18. december kl. 10:36
Indsigelse til DBU betalte sig

Holdets stab

Holdleder
ingen pic
Stine Lo Presti
Cheftræner
ingen pic
Ino Pedersen

Spillerliste

ingen img
Camille søderdahl
ingen img
Daniella Yasmin Hansen
ingen img
Emilie Restrup Hansen
ingen img
Freja Petersen
ingen img
Isabella Ilsø Verge
ingen img
Kaya Cavaco
ingen img
Line Gandrup Hansen
profil
Louise Engholm
ingen img
louse sejr nielsen
ingen img
Marie Kristine Petersen
ingen img
Mathilde Pflug
ingen img
Melina shadi Farnoosh
ingen img
Mikela Schultz Grønvall
ingen img
Nanna Emilie Larsen
ingen img
Nanna Jacobsen
ingen img
Piatitte M. Kongsager Larsen
ingen img
Siff Rindtoft
ingen img
Signe Djernis Olsen
ingen img
Sofia Hammer-Helmich
ingen img
Stephanie Lo Presti
ingen img
Tracy Ama Agyekam
ingen img
Zenia Olsson
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Næste kampU16 piger Mester+1 (02/03) VinterBOLD • Pulje 1

Ude mod
IF Skjold Birkerød
28. jan
Kl. 15.00
Birkerød Stadion
U16 piger Mester+1 (02/03) VinterBOLD - Pulje 1

KampprogramU16 piger Mester+1 (02/03) VinterBOLD • Pulje 1

November 2017

Team Vest
2 - 1
Hjemme
Vallensbæk Idrætscenter

Ølstykke FC
Januar 2018

Dragør BK
1 - 3
Ude
Kunst, Dragør Bk.

Team Vest

IF Skjold Birkerød
28. jan
Kl. 15.00
Ude
Birkerød Stadion

Team Vest
Marts 2018

B93
11. mar
Kl. 15.00
Ude
Kunst, Ryparken

Team Vest

Team Vest
18. mar
Kl. 14.15
Hjemme
Vallensbæk Idrætscenter

FFB

Allerød Fodbold Klub
24. mar
Kl. 13.00
Ude
Allerød Idrætspark

Team Vest

StillingU16 piger Mester+1 (02/03) VinterBOLD • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Ølstykke FC 3 2 0 1 6
2 Team Vest 2 2 0 0 6
3 IF Skjold Birkerød 2 1 1 0 4
4 FFB 2 0 1 1 1
5 Allerød Fodbold Klub 0 0 0 0 0
6 B93 1 0 0 1 0
7 Dragør BK 2 0 0 2 0