Menu

Dommerpåsætning

Regler for dommerpåsætning af kampe i Vallensbæk IF.

Reglerne for hvilke kampe, klubben stiller med dommere til er:

- Der bestilles automatisk dommere til alle SBU-kampe

- Ønskes der dommerpåsætning til øvrige kampe, skal den dommeransvarlige kontaktes.

 

De kampe hvor SBU ikke stiller dommere tilrådighed vil det være muligt at bestille en dommer via den dommeransvarlige hos Vallensnbæk IF. Dommeren betales kontant ved kampstart, og priserne er:

- 8- mands fodbold DKK 150 kr.

- 11-mands forbold DKK 200 kr.

 

Hold

SBU Turnering

Træningskampe / Vinterturneringer

1. Senior

Ja

Ja

2. Senior

Ja

5 kampe i vintersæson

Øvrige Seniorhold

Ja

Nej

Eliteholdene U14-U19

Ja

5 kampe i vintersæson

Øvrige U-hold

Ja

Nej

3, 5 og 8. mands

Nej

Nej

Oldboys/Veteran 8 og 11 mands

Ja

Nej

 

VIGTIGT INFO

En dommer kan først blive påsat op til dagen før.

Selv om klubben bestiller dommer til SBU kampe, er der ingen garanti for at der kommer en dommer. Især døm selvkampe (de 11 mands som ikke er i bedste række) som ligger om lørdagen, kan give problemer.

Hvis en kamp aflyses mindre en 3 dages varsel, er det vigtigt at I kontakter den dommeransvarlige så dommeren kan afbestilles.

Hvis en påsat dommer ikke møder op, skal den dommeransvarlige have en mail på det, så vi kan sikre os, at vi ikke kommer til at betale for dommeren. 

 

Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt
U13 Drenge 8-mands M (05) Efterår • Pulje 1
Herfølge Stadion 24-09-2017 Kl. 11.00
Herfølge BK
-
'56
Vallensbæk IF
Kampe
September 2017
21.
torsdag
18.00
Vallensbæk IF
livescore
6 - 1
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Vallensbæk Idrætscenter
Himmelev-Veddelev BK
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Farum BK (1)
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (04) Efterår • Pulje 3
Farum Park
Vallensbæk IF
Farum Park
23.
lørdag
10.00
Vallensbæk IF
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Taastrup FC
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Vallensbæk IF (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 19
Vallensbæk Idrætscenter
Taastrup FC (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Taastrup FC (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 21
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (3)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Brøndbyernes IF (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Vallensbæk IF (2)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 3
Vallensbæk Idrætscenter
BK Friheden
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Vallensbæk IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 23. september • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
KFUM BK, Roskilde
Himmelev Idrætspark
23.
lørdag
10.00
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 11
Greve Idræts Center
Greve Fodbold (1)
Greve Idræts Center
23.
lørdag
10.00
FHF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) begynder - 23. september • Pulje 5
Ramsøhallen
Vallensbæk IF
Ramsøhallen
23.
lørdag
10.18
Lyngby Boldklub 1921 (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 20
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.18
BK Friheden (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 22
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (4)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.18
Fløng-Hedehusene Idræt
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 4
Brøndby Stadion
Vallensbæk IF
Brøndby Stadion
23.
lørdag
10.36
BK Vest, Rødovre
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 19
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.36
Karlslunde IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 3
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.36
Taastrup FC
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 23. september • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
Vallensbæk IF
Himmelev Idrætspark
23.
lørdag
10.36
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 6
NyBolig Park
Torslunde-Ishøj IF
NyBolig Park
23.
lørdag
10.36
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 11
Greve Idræts Center
Vallensbæk IF
Greve Idræts Center
23.
lørdag
10.54
Vallensbæk IF (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 21
Vallensbæk Idrætscenter
Karlslunde IF
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.54
Vallensbæk IF (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Solrød FC
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.54
Vallensbæk IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) begynder - 23. september • Pulje 5
Ramsøhallen
Karlslunde IF
Ramsøhallen
23.
lørdag
11.12
Vallensbæk IF (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 20
Vallensbæk Idrætscenter
Rosenhøj BK
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.12
Vallensbæk IF (4)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 22
Vallensbæk Idrætscenter
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.12
Solrød FC (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 6
NyBolig Park
Vallensbæk IF
NyBolig Park
23.
lørdag
11.12
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 4
Brøndby Stadion
Brøndbyernes IF (2)
Brøndby Stadion
23.
lørdag
11.30
Vallensbæk IF (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 19
Vallensbæk Idrætscenter
IF Bytoften (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.30
Vallensbæk IF (2)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 3
Vallensbæk Idrætscenter
Brøndbyernes IF (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.30
Vallensbæk IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 23. september • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
Svogerslev BK
Himmelev Idrætspark
23.
lørdag
11.30
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 11
Greve Idræts Center
BK Avarta (1)
Greve Idræts Center
23.
lørdag
11.48
BK Friheden (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 21
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (3)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.48
Greve Fodbold
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.48
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 6
NyBolig Park
KFUM BK, Roskilde (1)
NyBolig Park
23.
lørdag
11.48
Tune IF (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) begynder - 23. september • Pulje 5
Ramsøhallen
Vallensbæk IF
Ramsøhallen
23.
lørdag
12.06
Lyngby Boldklub 1921 (4)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 19
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.06
Vallensbæk IF (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 20
Vallensbæk Idrætscenter
Taastrup FC (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.06
Vallensbæk IF (4)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 22
Vallensbæk Idrætscenter
Taastrup FC (4)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.06
AIK 65 Strøby Fodbold
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 3
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.06
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 23. september • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
Vallensbæk IF
Himmelev Idrætspark
23.
lørdag
12.06
Brøndbyernes IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 11
Greve Idræts Center
Vallensbæk IF
Greve Idræts Center
23.
lørdag
12.06
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 4
Brøndby Stadion
Ballerup BK
Brøndby Stadion
23.
lørdag
12.24
Taastrup FC (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 6
NyBolig Park
Vallensbæk IF
NyBolig Park
23.
lørdag
12.42
IF Bytoften (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 20
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.42
Vallensbæk IF (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 21
Vallensbæk Idrætscenter
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.42
Glostrup
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 22
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (4)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.42
Vallensbæk IF (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
KFUM BK, Roskilde
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.42
Vallensbæk IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) begynder - 23. september • Pulje 5
Ramsøhallen
Gadstrup IF
Ramsøhallen
23.
lørdag
12.42
AB (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 4
Brøndby Stadion
Vallensbæk IF
Brøndby Stadion
23.
lørdag
13.30
FKO Nykøbing
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (01) Efterår • Pulje 1
Vig Idrætscenter
Vallensbæk IF
Vig Idrætscenter
23.
lørdag
13.30
Vallensbæk IF
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (03) Efterår • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Farum BK
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
13.30
Brøndbyernes IF
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 2
Brøndby Stadion
Vallensbæk IF
Brøndby Stadion
23.
lørdag
16.00
AB
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 2
Akademisk Boldklub
Vallensbæk IF
Akademisk Boldklub
24.
søndag
10.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 3
Himmelev Idrætspark
Vallensbæk IF (1)
Himmelev Idrætspark
24.
søndag
11.00
Team Vest (VIF/HIC)
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 1
Vallensbæk Idrætscenter
Melby-Liseleje IF
Vallensbæk Idrætscenter
24.
søndag
11.00
Herfølge BK
livescore
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands M (05) Efterår • Pulje 1
Herfølge Stadion
Vallensbæk IF
Herfølge Stadion
24.
søndag
13.00
Vallensbæk IF
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 1 Efterår (99-00) • P1
Vallensbæk Idrætscenter kunst
B 1903
Vallensbæk Idrætscenter kunst

Seneste nyheder

  • Klubben
    Støt din klub, hver gang du tanker os OK
  • Drenge
    God Fairplay-stil
  • Klubben
    Holdkort - Husk det nu
  • Drenge
    U12-2 - Herfølge Cup 2017
  • Drenge
    U12-1 - Herfølge Cup 2017
  • Drenge
    Årgang 2013 - Opstart