Menu

Holdets stab

Holdleder
ingen pic
Torben Frederiksen
Holdpostadresse
ingen pic
Heidi Frandsen
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt
U13 Drenge 8-mands M (05) Efterår • Pulje 1
Herfølge Stadion 24-09-2017 Kl. 11.00
Herfølge BK
-
'56
Vallensbæk IF
Kampe
September 2017
21.
torsdag
18.00
Vallensbæk IF
livescore
6 - 1
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Vallensbæk Idrætscenter
Himmelev-Veddelev BK
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Farum BK (1)
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (04) Efterår • Pulje 3
Farum Park
Vallensbæk IF
Farum Park
23.
lørdag
10.00
Vallensbæk IF
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Taastrup FC
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Vallensbæk IF (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 19
Vallensbæk Idrætscenter
Taastrup FC (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Taastrup FC (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 21
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (3)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Brøndbyernes IF (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Vallensbæk IF (2)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 3
Vallensbæk Idrætscenter
BK Friheden
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Vallensbæk IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 23. september • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
KFUM BK, Roskilde
Himmelev Idrætspark
23.
lørdag
10.00
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 11
Greve Idræts Center
Greve Fodbold (1)
Greve Idræts Center
23.
lørdag
10.00
FHF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) begynder - 23. september • Pulje 5
Ramsøhallen
Vallensbæk IF
Ramsøhallen
23.
lørdag
10.18
Lyngby Boldklub 1921 (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 20
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.18
BK Friheden (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 22
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (4)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.18
Fløng-Hedehusene Idræt
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 4
Brøndby Stadion
Vallensbæk IF
Brøndby Stadion
23.
lørdag
10.36
BK Vest, Rødovre
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 19
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.36
Karlslunde IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 3
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.36
Taastrup FC
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 23. september • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
Vallensbæk IF
Himmelev Idrætspark
23.
lørdag
10.36
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 6
NyBolig Park
Torslunde-Ishøj IF
NyBolig Park
23.
lørdag
10.36
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 11
Greve Idræts Center
Vallensbæk IF
Greve Idræts Center
23.
lørdag
10.54
Vallensbæk IF (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 21
Vallensbæk Idrætscenter
Karlslunde IF
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.54
Vallensbæk IF (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Solrød FC
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.54
Vallensbæk IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) begynder - 23. september • Pulje 5
Ramsøhallen
Karlslunde IF
Ramsøhallen
23.
lørdag
11.12
Vallensbæk IF (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 20
Vallensbæk Idrætscenter
Rosenhøj BK
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.12
Vallensbæk IF (4)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 22
Vallensbæk Idrætscenter
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.12
Solrød FC (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 6
NyBolig Park
Vallensbæk IF
NyBolig Park
23.
lørdag
11.12
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 4
Brøndby Stadion
Brøndbyernes IF (2)
Brøndby Stadion
23.
lørdag
11.30
Vallensbæk IF (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 19
Vallensbæk Idrætscenter
IF Bytoften (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.30
Vallensbæk IF (2)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 3
Vallensbæk Idrætscenter
Brøndbyernes IF (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.30
Vallensbæk IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 23. september • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
Svogerslev BK
Himmelev Idrætspark
23.
lørdag
11.30
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 11
Greve Idræts Center
BK Avarta (1)
Greve Idræts Center
23.
lørdag
11.48
BK Friheden (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 21
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (3)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.48
Greve Fodbold
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.48
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 6
NyBolig Park
KFUM BK, Roskilde (1)
NyBolig Park
23.
lørdag
11.48
Tune IF (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) begynder - 23. september • Pulje 5
Ramsøhallen
Vallensbæk IF
Ramsøhallen
23.
lørdag
12.06
Lyngby Boldklub 1921 (4)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 19
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.06
Vallensbæk IF (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 20
Vallensbæk Idrætscenter
Taastrup FC (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.06
Vallensbæk IF (4)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 22
Vallensbæk Idrætscenter
Taastrup FC (4)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.06
AIK 65 Strøby Fodbold
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 3
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.06
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 23. september • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
Vallensbæk IF
Himmelev Idrætspark
23.
lørdag
12.06
Brøndbyernes IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 11
Greve Idræts Center
Vallensbæk IF
Greve Idræts Center
23.
lørdag
12.06
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 4
Brøndby Stadion
Ballerup BK
Brøndby Stadion
23.
lørdag
12.24
Taastrup FC (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 6
NyBolig Park
Vallensbæk IF
NyBolig Park
23.
lørdag
12.42
IF Bytoften (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 20
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.42
Vallensbæk IF (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 21
Vallensbæk Idrætscenter
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.42
Glostrup
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 22
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (4)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.42
Vallensbæk IF (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
KFUM BK, Roskilde
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.42
Vallensbæk IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) begynder - 23. september • Pulje 5
Ramsøhallen
Gadstrup IF
Ramsøhallen
23.
lørdag
12.42
AB (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 4
Brøndby Stadion
Vallensbæk IF
Brøndby Stadion
23.
lørdag
13.30
FKO Nykøbing
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (01) Efterår • Pulje 1
Vig Idrætscenter
Vallensbæk IF
Vig Idrætscenter
23.
lørdag
13.30
Vallensbæk IF
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (03) Efterår • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Farum BK
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
13.30
Brøndbyernes IF
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 2
Brøndby Stadion
Vallensbæk IF
Brøndby Stadion
23.
lørdag
16.00
AB
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 2
Akademisk Boldklub
Vallensbæk IF
Akademisk Boldklub
24.
søndag
10.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 3
Himmelev Idrætspark
Vallensbæk IF (1)
Himmelev Idrætspark
24.
søndag
11.00
Team Vest (VIF/HIC)
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 1
Vallensbæk Idrætscenter
Melby-Liseleje IF
Vallensbæk Idrætscenter
24.
søndag
11.00
Herfølge BK
livescore
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands M (05) Efterår • Pulje 1
Herfølge Stadion
Vallensbæk IF
Herfølge Stadion
24.
søndag
13.00
Vallensbæk IF
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 1 Efterår (99-00) • P1
Vallensbæk Idrætscenter kunst
B 1903
Vallensbæk Idrætscenter kunst