Menu
Klubben 08. oktober kl. 20:19
Velkommen til Vallensbæk IF nye hjemmeside

Holdets stab

Træner
ingen pic
Jonas Hauge Jensen
Teamleder
ingen pic
Kim Erleben

Spillerliste

ingen img
Albert Moll Vestergaard
ingen img
Albert Pedersen
profil
Alexander Erleben
ingen img
Ali Demir
ingen img
Andreas Høgh Larsen
ingen img
Anel Busuladzic
ingen img
August Pedersen
ingen img
Baran Hatipoglu
ingen img
Behram Bagci
ingen img
Bertram Felfel-Mortensen
ingen img
Bervan Demir
ingen img
Cafer Colak
ingen img
Danail Quist Dölek
ingen img
Daniel Christensen
ingen img
Efe Bilal Camur
ingen img
Enes Kerpic
profil
Erik Christensen
ingen img
Esben Borup Hansen
ingen img
Fajer Fallah
ingen img
Frederik Ravnkilde Larsen
ingen img
Gabriel Yaw Frimpong
ingen img
Kalle Thorsen
ingen img
Luca Lindholdt
ingen img
Lucas Rasmussen
ingen img
Mads Toft Lundstein
ingen img
Malthe Gravang
ingen img
Marcus Hansen
ingen img
Mathias Bundgaard
ingen img
Matthew Demian Christensen
ingen img
Mikail Mehmet kolsuz
ingen img
Mikkel Jensen
ingen img
Mikkel Lindskov Krebs
ingen img
Nicklas Almstrup
ingen img
Nicklas Fog Sørensen
ingen img
Noah Carlson
ingen img
Noah heuer Justesen
ingen img
Oliver Nielsen
ingen img
Peter Wendelboe Højsgaard
ingen img
Rayan Dahmani
ingen img
Sebastian Stein Glyrup
ingen img
Sigurd Haug Klingenberg
ingen img
Theodore Lundquist Knudsen
ingen img
Tobias Gammelmark
ingen img
Tristan Ringgaard
ingen img
Villads Ammentorp Stender
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt
U13 Drenge 8-mands M (05) Efterår • Pulje 1
Herfølge Stadion 24-09-2017 Kl. 11.00
Herfølge BK
-
'56
Vallensbæk IF
Kampe
September 2017
21.
torsdag
18.00
Vallensbæk IF
livescore
6 - 1
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Vallensbæk Idrætscenter
Himmelev-Veddelev BK
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Farum BK (1)
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (04) Efterår • Pulje 3
Farum Park
Vallensbæk IF
Farum Park
23.
lørdag
10.00
Vallensbæk IF
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Taastrup FC
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Vallensbæk IF (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 19
Vallensbæk Idrætscenter
Taastrup FC (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Taastrup FC (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 21
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (3)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Brøndbyernes IF (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Vallensbæk IF (2)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 3
Vallensbæk Idrætscenter
BK Friheden
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.00
Vallensbæk IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 23. september • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
KFUM BK, Roskilde
Himmelev Idrætspark
23.
lørdag
10.00
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 11
Greve Idræts Center
Greve Fodbold (1)
Greve Idræts Center
23.
lørdag
10.00
FHF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) begynder - 23. september • Pulje 5
Ramsøhallen
Vallensbæk IF
Ramsøhallen
23.
lørdag
10.18
Lyngby Boldklub 1921 (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 20
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.18
BK Friheden (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 22
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (4)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.18
Fløng-Hedehusene Idræt
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 4
Brøndby Stadion
Vallensbæk IF
Brøndby Stadion
23.
lørdag
10.36
BK Vest, Rødovre
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 19
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.36
Karlslunde IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 3
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.36
Taastrup FC
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 23. september • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
Vallensbæk IF
Himmelev Idrætspark
23.
lørdag
10.36
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 6
NyBolig Park
Torslunde-Ishøj IF
NyBolig Park
23.
lørdag
10.36
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 11
Greve Idræts Center
Vallensbæk IF
Greve Idræts Center
23.
lørdag
10.54
Vallensbæk IF (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 21
Vallensbæk Idrætscenter
Karlslunde IF
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.54
Vallensbæk IF (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Solrød FC
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
10.54
Vallensbæk IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) begynder - 23. september • Pulje 5
Ramsøhallen
Karlslunde IF
Ramsøhallen
23.
lørdag
11.12
Vallensbæk IF (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 20
Vallensbæk Idrætscenter
Rosenhøj BK
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.12
Vallensbæk IF (4)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 22
Vallensbæk Idrætscenter
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.12
Solrød FC (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 6
NyBolig Park
Vallensbæk IF
NyBolig Park
23.
lørdag
11.12
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 4
Brøndby Stadion
Brøndbyernes IF (2)
Brøndby Stadion
23.
lørdag
11.30
Vallensbæk IF (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 19
Vallensbæk Idrætscenter
IF Bytoften (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.30
Vallensbæk IF (2)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 3
Vallensbæk Idrætscenter
Brøndbyernes IF (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.30
Vallensbæk IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 23. september • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
Svogerslev BK
Himmelev Idrætspark
23.
lørdag
11.30
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 11
Greve Idræts Center
BK Avarta (1)
Greve Idræts Center
23.
lørdag
11.48
BK Friheden (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 21
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (3)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.48
Greve Fodbold
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
11.48
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 6
NyBolig Park
KFUM BK, Roskilde (1)
NyBolig Park
23.
lørdag
11.48
Tune IF (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) begynder - 23. september • Pulje 5
Ramsøhallen
Vallensbæk IF
Ramsøhallen
23.
lørdag
12.06
Lyngby Boldklub 1921 (4)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 19
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (1)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.06
Vallensbæk IF (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 20
Vallensbæk Idrætscenter
Taastrup FC (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.06
Vallensbæk IF (4)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 22
Vallensbæk Idrætscenter
Taastrup FC (4)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.06
AIK 65 Strøby Fodbold
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 3
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.06
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 2 - 23. september • Pulje 5
Himmelev Idrætspark
Vallensbæk IF
Himmelev Idrætspark
23.
lørdag
12.06
Brøndbyernes IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 23. september • Pulje 11
Greve Idræts Center
Vallensbæk IF
Greve Idræts Center
23.
lørdag
12.06
Vallensbæk IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 4
Brøndby Stadion
Ballerup BK
Brøndby Stadion
23.
lørdag
12.24
Taastrup FC (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 2 - 23. september • Pulje 6
NyBolig Park
Vallensbæk IF
NyBolig Park
23.
lørdag
12.42
IF Bytoften (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 20
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.42
Vallensbæk IF (3)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 21
Vallensbæk Idrætscenter
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.42
Glostrup
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 23. september • Pulje 22
Vallensbæk Idrætscenter
Vallensbæk IF (4)
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.42
Vallensbæk IF (1)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) 1 - 23. september • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
KFUM BK, Roskilde
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
12.42
Vallensbæk IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) begynder - 23. september • Pulje 5
Ramsøhallen
Gadstrup IF
Ramsøhallen
23.
lørdag
12.42
AB (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 1 - 23. september • Pulje 4
Brøndby Stadion
Vallensbæk IF
Brøndby Stadion
23.
lørdag
13.30
FKO Nykøbing
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (01) Efterår • Pulje 1
Vig Idrætscenter
Vallensbæk IF
Vig Idrætscenter
23.
lørdag
13.30
Vallensbæk IF
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (03) Efterår • Pulje 2
Vallensbæk Idrætscenter
Farum BK
Vallensbæk Idrætscenter
23.
lørdag
13.30
Brøndbyernes IF
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 2
Brøndby Stadion
Vallensbæk IF
Brøndby Stadion
23.
lørdag
16.00
AB
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 2
Akademisk Boldklub
Vallensbæk IF
Akademisk Boldklub
24.
søndag
10.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 3
Himmelev Idrætspark
Vallensbæk IF (1)
Himmelev Idrætspark
24.
søndag
11.00
Team Vest (VIF/HIC)
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 1
Vallensbæk Idrætscenter
Melby-Liseleje IF
Vallensbæk Idrætscenter
24.
søndag
11.00
Herfølge BK
livescore
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands M (05) Efterår • Pulje 1
Herfølge Stadion
Vallensbæk IF
Herfølge Stadion
24.
søndag
13.00
Vallensbæk IF
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 1 Efterår (99-00) • P1
Vallensbæk Idrætscenter kunst
B 1903
Vallensbæk Idrætscenter kunst
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt
U13 Drenge 8-mands M (05) Efterår • Pulje 1
Herfølge Stadion 24-09-2017 Kl. 11.00
Herfølge BK
-
'56
Vallensbæk IF