Menu

Hold 1

Velkommen til Årgang 2002, Hold 1.    

 

 

(Vindere af DBU pokalen U15 Øst 2/Lions Cup 2016 og 2017)

Vores træningstider:

 

Mandag 17:00 - 18:30 - Bane 6

 Onsdag 18:30 - 20:00 - Ny Kunst

Torsdag 17:00 - 18:30 - Bane 6

  

Boldduks: Ronas/Tobias/Lucas/Gustav B/Oliver (uge 25)

Rodi/Elias/Marc/Sander/Magnus M (uge 26)

Sebastian/Theo/Hugo/Mehmet (uge 23)

Gustav A/Magnus S/Emil/Magnus H/Jonas (uge 24)

Drenge
U15 - vinder U15 Øst 2 rækken
Klubben
Lions Cup 2017
Drenge
U15-1 - Øens Hold Cup 2017
Klubben
Velkommen til Vallensbæk IF nye hjemmeside

Holdets stab

Træner
profil
Christian Pedersen
Assistenttræner
profil
Mathias Fischer Bendtsen
Holdleder
profil
Renata Andreasen

Spillerliste

ingen img
Aleksander Fatic Sørensen
ingen img
Elias Hinkaty
ingen img
Emil Godthåb
ingen img
Gustav Andreasen
ingen img
Gustav Juul Brønnum
ingen img
Hugo Hendil
ingen img
Jonas Blom
ingen img
Lucas Hansen
ingen img
Magnus Hovmann
ingen img
Magnus Mølby Mejer
ingen img
Magnus Sivertsen
ingen img
Marc Baun Johansen
ingen img
Oliver Frederiksen
ingen img
Rodi Aci
ingen img
Ronaz Colak
ingen img
Sebastian Morales
ingen img
Theo Andre Harling
ingen img
Tobias Peter Spang
Live-score

Holdets aktiviteterÅrgang 2001/2002, hold 1

Juli 2017
28.
fredag

10:45 - 12:00

Stævne
Kamp 1 Brøndby Cup - Sødre Sandby (Sve)
Ved Brøndby's klubhus
28.
fredag

14:00 - 15:00

Stævne
Brøndby Cup
28.
fredag

16:45 - 18:00

Stævne
Kamp 2 Brøndby Cup - AIK FF (Sve)
Ved Brøndby's klubhus
29.
lørdag

10:55 - 11:55

Stævne
Kamp 3 Brøndby Cup - Farum BK
Ved Brøndby's klubhus
29.
lørdag

15:15 - 16:15

Stævne
Kamp 4 Brøndby Cup - slutspil A eller B
Ved Brøndby's klubhus
30.
søndag

08:00 - 09:00

Stævne
Kamp 5 Brøndby Cup - Slutspil A eller B
Tid og sted aftales nærmere
30.
søndag

15:30 - 16:30

Stævne
Kamp 6 Brøndby Cup - Slutspil A eller B
Tid og sted aftales nærmere
August 2017
5.
lørdag

12:00 - 14:00

Træningskamp
Træningskamp mod GVI U17 øst 2
IC
9.
onsdag

18:30 - 20:00

Træningskamp
Træningskamp mod Køge BK U17 Øst 2
IC
11.
fredag

16:00 - 17:00

Stævne
Kronborg Cup
20.
søndag

13:30 - 14:50

Kamp
Vallensbæk IF - Ballerup BK
27.
søndag

14:00 - 15:20

Kamp
Bagsværd BK - Vallensbæk IF
September 2017
2.
lørdag

13:30 - 14:50

Kamp
Vallensbæk IF - Karlslunde IF
9.
lørdag

13:00 - 14:20

Kamp
Hillerød Fodbold - Vallensbæk IF
16.
lørdag

13:30 - 14:50

Kamp
Vallensbæk IF - Vemmelev SGI
23.
lørdag

13:30 - 14:50

Kamp
TFC Odsherred - Vallensbæk IF
30.
lørdag

11:00 - 12:20

Kamp
Slagelse B&I - Vallensbæk IF
Oktober 2017
7.
lørdag

13:30 - 14:50

Kamp
Vallensbæk IF - Herstedøster IC
15.
søndag

12:00 - 13:20

Kamp
Næstved I.F. - Vallensbæk IF
28.
lørdag

13:30 - 14:50

Kamp
Vallensbæk IF - Ringsted IF
November 2017
4.
lørdag

11:00 - 12:20

Kamp
Dianalund IF - Vallensbæk IF

KampprogramU17 Drenge Mester (01) Efterår • Pulje 1

August 2017

Vallensbæk IF
20. aug
Kl. 13.30
Hjemme
Vallensbæk Idrætscenter kunst

Ballerup BK

Bagsværd BK
27. aug
Kl. 14.00
Ude
Bagsværd Stadion

Vallensbæk IF
September 2017

Vallensbæk IF
2. sep
Kl. 13.30
Hjemme
Vallensbæk Idrætscenter kunst

Karlslunde IF

Hillerød Fodbold
9. sep
Kl. 13.00
Ude
Hillerød Stadion

Vallensbæk IF

Vallensbæk IF
16. sep
Kl. 13.30
Hjemme
Vallensbæk Idrætscenter kunst

Vemmelev SGI

TFC Odsherred
23. sep
Kl. 13.30
Ude
Vig Idrætscenter

Vallensbæk IF

Slagelse B&I
30. sep
Kl. 11.00
Ude
Slagelse Stadion Kunst

Vallensbæk IF
Oktober 2017

Vallensbæk IF
7. okt
Kl. 13.30
Hjemme
Vallensbæk Idrætscenter kunst

Herstedøster IC

Næstved I.F.
15. okt
Kl. 12.00
Ude
Næstved Stadion

Vallensbæk IF

Vallensbæk IF
28. okt
Kl. 13.30
Hjemme
Vallensbæk Idrætscenter kunst

Ringsted IF
November 2017

Dianalund IF
4. nov
Kl. 11.00
Ude
Dianalund Stadion

Vallensbæk IF

KampprogramUngdomspokal U17 Drenge (01-02) 17/18 • P1

StillingU17 Drenge Mester (01) Efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Bagsværd BK 0 0 0 0 0
2 Ballerup BK 0 0 0 0 0
3 Dianalund IF 0 0 0 0 0
4 Herstedøster IC 0 0 0 0 0
5 Hillerød Fodbold 0 0 0 0 0
6 Karlslunde IF 0 0 0 0 0
7 Næstved I.F. 0 0 0 0 0
8 Ringsted IF 0 0 0 0 0
9 Slagelse B&I 0 0 0 0 0
10 TFC Odsherred 0 0 0 0 0
11 Vallensbæk IF 0 0 0 0 0
12 Vemmelev SGI 0 0 0 0 0