Menu
Drenge 23. januar kl. 10:21
U11 - Træning med Justin Shaibu
Klubben
Velkommen til Vallensbæk IF nye hjemmeside

Holdets stab

Træner
ingen pic
Jesper Jonassen
Cheftræner
profil
Michael Pedersen

Spillerliste

profil
Adam Alam
profil
Adnan Nay Win Aung
ingen img
Armaan Singh Pannu
profil
Azad Aci
profil
Baran Kücük
profil
Boris Necip Colak
profil
Celai Aci
profil
Charley Young Meincke
ingen img
Daniel Gammelgaard Lind
ingen img
Daniel Lloyd Davies
profil
Dogus Hasan Colak
ingen img
Elias Jackson Elmose
profil
Enes Kücük
profil
Frederik Lindskov Krebs
profil
Ibrahim yapici
profil
Kevin Kücükyildiz
profil
Laween Kurdi
ingen img
Liam Bjerregaard
profil
Lucas Chung
ingen img
Lucca Jentzsch Christiansen
profil
Metehan Efe ücler
ingen img
Mikail Isikli
profil
Mikail Sevim
profil
Nikolai Malchau Enghave
profil
Phillip Nordahl cahoon
profil
Ridvan Kuyu
ingen img
Sebastian Hegner Kensø
profil
Yasir Lokman Teksen
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Næste kampU12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 4

Hjemme mod
Rosenhøj BK
20. aug
Kl. 10.00
Vallensbæk Idrætscenter
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår - Pulje 4

Næste kampU12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 3

Ude mod
Brøndby Strand IK
16. aug
Kl. 17.00
Langbjergskolen
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår - Pulje 3

KampprogramU12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 4

August 2017

Vallensbæk IF (2)
20. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Vallensbæk Idrætscenter

Rosenhøj BK

FC Holte
27. aug
Kl. 10.00
Ude
Rudegård Stadion

Vallensbæk IF (2)
September 2017

B. 1973, Herlev
3. sep
Kl. 11.30
Ude
Elverroad

Vallensbæk IF (2)

Vallensbæk IF (2)
10. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Vallensbæk Idrætscenter

Orient GI

Lundtofte Boldklub
16. sep
Kl. 10.00
Ude
Lundtofte Idrætsplads

Vallensbæk IF (2)

Vallensbæk IF (2)
24. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Vallensbæk Idrætscenter

BK Avarta

Torveparkens SK
27. sep
Kl. 17.45
Ude
Mørkhøj Skole

Vallensbæk IF (2)
Oktober 2017

Vallensbæk IF (2)
8. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Vallensbæk Idrætscenter

Virum-Sorgenfri BK

Brøndbyernes IF
14. okt
Kl. 10.00
Ude
Brøndby Stadion

Vallensbæk IF (2)

KampprogramU12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 3

August 2017

Brøndby Strand IK
16. aug
Kl. 17.00
Ude
Langbjergskolen

Vallensbæk IF

Vallensbæk IF
23. aug
Kl. 17.45
Hjemme
Vallensbæk Idrætscenter

Herstedøster IC
September 2017

Rosenhøj BK
3. sep
Kl. 11.30
Ude
Sønderkærskolen

Vallensbæk IF

Vallensbæk IF
6. sep
Kl. 17.45
Hjemme
Vallensbæk Idrætscenter

Orient GI

Vallensbæk IF
13. sep
Kl. 17.45
Hjemme
Vallensbæk Idrætscenter

Birkerød IF "Skjold" (1)

BSF
20. sep
Kl. 18.00
Ude
Ballerup Idrætspark

Vallensbæk IF

Vallensbæk IF
27. sep
Kl. 17.45
Hjemme
Vallensbæk Idrætscenter

Albertslund IF
Oktober 2017

BK Avarta
4. okt
Kl. 17.30
Ude
Espelundens Idrætsanlæg

Vallensbæk IF

Vallensbæk IF
11. okt
Kl. 17.45
Hjemme
Vallensbæk Idrætscenter

B. 1973, Herlev

StillingU12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 4

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B. 1973, Herlev 0 0 0 0 0
2 BK Avarta 0 0 0 0 0
3 Brøndbyernes IF 0 0 0 0 0
4 FC Holte 0 0 0 0 0
5 Lundtofte Boldklub 0 0 0 0 0
6 Orient GI 0 0 0 0 0
7 Rosenhøj BK 0 0 0 0 0
8 Torveparkens SK 0 0 0 0 0
9 Vallensbæk IF (2) 0 0 0 0 0
10 Virum-Sorgenfri BK 0 0 0 0 0

StillingU12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Albertslund IF 0 0 0 0 0
2 B. 1973, Herlev 0 0 0 0 0
3 Birkerød IF "Skjold" (1) 0 0 0 0 0
4 BK Avarta 0 0 0 0 0
5 Brøndby Strand IK 0 0 0 0 0
6 BSF 0 0 0 0 0
7 Herstedøster IC 0 0 0 0 0
8 Orient GI 0 0 0 0 0
9 Rosenhøj BK 0 0 0 0 0
10 Vallensbæk IF 0 0 0 0 0